| Manufacturers: | Aven Tools |
|---|---|
| Product Category: | Lamps - Magnifying, Task |
| Data Sheet: | 26502-LED-STN |
| Description: | LAMP MAG 5 DIOPT 110V/220V 45LED |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | Aven Tools |
| Product Category | Lamps - Magnifying, Task |
| Arm | 32.00" (812.8mm) |
| Bulb | LED, (45) |
| Color | White |
| Series | ProVue |
| Weight | 22 lbs (10 kg) |
| Voltage | 110V, 220V |
| Cord Length | - |
| Part Status | Obsolete |
| Mounting Type | Base, Weighted |
| Lens Style/Size | 5 Diopter (2.25x), 4.75" (120.00mm) Diameter |
| Lamp/Magnifier Type | Lamp, Magnifier |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $0.00 | $0.00 | $0.00 |