| Manufacturers: | Aries Electronics |
|---|---|
| Product Category: | Rectangular Cable Assemblies |
| Data Sheet: | 04-030-156 |
| Description: | CABLE 4POS .100 JUMPER 30 INCH |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | Aries Electronics |
| Product Category | Rectangular Cable Assemblies |
| Color | Multiple, Ribbon |
| Usage | - |
| Length | 2.50' (762.00mm) |
| Series | 156 |
| Features | - |
| Shielding | Unshielded |
| Part Status | Active |
| Pitch - Cable | 0.100" (2.54mm) |
| Connector Type | Plug to Cable |
| Contact Finish | Gold |
| Number of Rows | 1 |
| Cable Termination | Solder |
| Pitch - Connector | 0.100" (2.54mm) |
| Number of Positions | 4 |
| Contact Finish Thickness | 10.0µin (0.25µm) |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $6.60 | $6.47 | $6.34 |