| Manufacturers: | Apacer |
|---|---|
| Product Category: | Memory Cards |
| Data Sheet: | AP-ISD004GIE-AAT |
| Description: | Memory Cards Industrial SD Card SLC 4GB |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| RoHS | Details |
| Brand | Apacer |
| Width | 24 mm |
| Length | 32 mm |
| Series | Industrial SD R1 |
| Product | SD Cards |
| Packaging | Tray |
| Thickness | 2.1 mm |
| Dimensions | 32 mm x 24 mm x 2.1 mm |
| Memory Size | 4 GB |
| Subcategory | Memory & Data Storage |
| Manufacturer | Apacer |
| Product Type | Memory Cards |
| Configuration | SLC |
| Sustained Read | 43 MB/s |
| Sustained Write | 41 MB/s |
| Product Category | Memory Cards |
| Active Mode Current | 120 mA |
| Factory Pack Quantity | 120 |
| Operating Supply Voltage | 3.3 V |
| Maximum Operating Temperature | + 85 C |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $82.44 | $80.79 | $79.18 |