| Manufacturers: | Apacer Memory America |
|---|---|
| Product Category: | Solid State Drives (SSDs), Hard Disk Drives (HDDs) |
| Data Sheet: | APS18AFA128G-4BTM1G |
| Description: | 1.8" SATA3 SSD MLC 128GB DEVSLP |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | Apacer Memory America |
| Product Category | Solid State Drives (SSDs), Hard Disk Drives (HDDs) |
| Type | SATA III |
| Series | SM210-18 |
| Form Factor | 1.8" |
| Memory Size | 128GB |
| Memory Type | FLASH - NAND (MLC) |
| Part Status | Active |
| Speed - Read | 480MB/s |
| Current - Max | 310mA |
| Speed - Write | 180MB/s |
| Size / Dimension | 78.50mm x 54.00mm x 5.00mm |
| Voltage - Supply | 5V |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $207.29 | $203.14 | $199.08 |