| Manufacturers: | Anaren |
|---|---|
| Product Category: | RF Directional Coupler |
| Data Sheet: | XC2500E-03S |
| Description: | RF DIR COUPLER 2.3-2.7GHZ 0502 |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | Anaren |
| Product Category | RF Directional Coupler |
| Series | Xinger IIĀ® |
| Frequency | 2.3GHz ~ 2.7GHz |
| Isolation | 22dB |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Part Status | Active |
| Power - Max | 80W |
| Return Loss | - |
| Applications | General Purpose |
| Coupler Type | Standard |
| Insertion Loss | 0.15dB |
| Package / Case | 4-SMD, No Lead |
| Coupling Factor | - |
| Supplier Device Package | 0502 |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $1.64 | $1.61 | $1.58 |