| Manufacturers: | Anaren |
|---|---|
| Product Category: | RF Power Dividers/Splitters |
| Data Sheet: | 40287 |
| Description: | RF PWR DIVIDER 4GHZ-8GHZ MODULE |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | Anaren |
| Product Category | RF Power Dividers/Splitters |
| Series | - |
| Frequency | 4GHz ~ 8GHz |
| Packaging | Tray |
| Part Status | Obsolete |
| Insertion Loss | 2dB |
| Package / Case | Module |
| Specifications | Isolation (Min) 17dB, 14dB Return Loss |
| Size / Dimension | 4.960" L x 2.500" W x 0.360" H (125.98mm x 63.50mm x 9.14mm) |