| Manufacturers: | Amphenol SV Microwave |
|---|---|
| Product Category: | Coaxial Cables (RF) |
| Data Sheet: | 7012-0803 |
| Description: | CBL ASSY SMP JACK-JACK 12" |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | Amphenol SV Microwave |
| Product Category | Coaxial Cables (RF) |
| Color | Blue |
| Style | SMP to SMP |
| Gender | Female to Female |
| Length | 12.00" (304.80mm) |
| Series | - |
| Features | Shielded |
| Impedance | 50 Ohms |
| Cable Type | 0.047" Semi-Rigid Cable |
| Part Status | Active |
| 1st Connector | SMP Female Jack, Right Angle |
| 2nd Connector | SMP Female Jack, Right Angle |
| Frequency - Max | 26.5GHz |
| Operating Temperature | -65°C ~ 165°C |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $131.70 | $129.07 | $126.48 |