| Manufacturers: | Amphenol RF Division |
|---|---|
| Product Category: | Coaxial Cables (RF) |
| Data Sheet: | 336209-13-0075 |
| Description: | CBL ASSY UMCC-TNC 2.953" |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | Amphenol RF Division |
| Product Category | Coaxial Cables (RF) |
| Color | - |
| Style | U.FL (UMCC), AMC to TNC |
| Gender | Female to Female |
| Length | 2.953" (75.00mm) |
| Series | - |
| Features | IP67 - Dust Tight, Waterproof |
| Impedance | 50 Ohms |
| Cable Type | 1.32mm OD Coaxial Cable |
| Part Status | Active |
| 1st Connector | U.FL (UMCC), AMC Plug, Female Socket, Right Angle |
| 2nd Connector | TNC Female Jack |
| Frequency - Max | 6GHz |
| Operating Temperature | - |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $28.43 | $27.86 | $27.30 |