| Manufacturers: | Amphenol RF Division |
|---|---|
| Product Category: | Coaxial Cables (RF) |
| Data Sheet: | 095-850-164M050 |
| Description: | CBL ASSY BNC PLUG-PLUG 19.69" |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | Amphenol RF Division |
| Product Category | Coaxial Cables (RF) |
| Color | - |
| Style | BNC to BNC |
| Gender | Male to Male |
| Length | 19.69" (500.00mm) |
| Series | - |
| Features | Shielded |
| Impedance | 75 Ohms |
| Cable Type | Belden 1855A |
| Part Status | Active |
| 1st Connector | BNC Male Plug |
| 2nd Connector | BNC Male Plug |
| Frequency - Max | 4GHz |
| Operating Temperature | - |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $16.23 | $15.91 | $15.59 |