| Manufacturers: | Amphenol RF Division |
|---|---|
| Product Category: | Coaxial Cables (RF) |
| Data Sheet: | 095-850-130M100 |
| Description: | CBL ASSY HD-BNC PLUG-PLUG 3.3' |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | Amphenol RF Division |
| Product Category | Coaxial Cables (RF) |
| Color | Black |
| Style | BNC to HD-BNC |
| Gender | Male to Male |
| Length | 39.4" (1.0m) 3.3' |
| Series | - |
| Features | Shielded |
| Impedance | 75 Ohms |
| Cable Type | Belden 1855A |
| Part Status | Active |
| 1st Connector | BNC Male Plug |
| 2nd Connector | HD-BNC Male Plug |
| Frequency - Max | 3GHz |
| Operating Temperature | -30°C ~ 75°C |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $30.88 | $30.26 | $29.66 |