ATS-20H-87-C3-R0
Manufacturers: Advanced Thermal Solutions, Inc.
Product Category: Thermal - Heat Sinks
Data Sheet: ATS-20H-87-C3-R0
Description: HEATSINK 35X35X20MM R-TAB T412
Shape Square, Fins
Width 1.378" (35.00mm)
Length 1.378" (35.00mm)
Thermal Resistance @ Natural -
Height Off Base (Height of Fin) 0.790" (20.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise -
Thermal Resistance @ Forced Air Flow 13.30°C/W @ 100 LFM