ATS-15C-130-C1-R0
Manufacturers: Advanced Thermal Solutions, Inc.
Product Category: Thermal - Heat Sinks
Data Sheet: ATS-15C-130-C1-R0
Description: HEATSINK 60X60X15MM XCUT
Shape Square, Fins
Width 2.362" (60.00mm)
Length 2.362" (60.00mm)
Thermal Resistance @ Natural -
Height Off Base (Height of Fin) 0.590" (15.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise -
Thermal Resistance @ Forced Air Flow 5.21°C/W @ 100 LFM