| Manufacturers: | Adafruit Industries LLC |
|---|---|
| Product Category: | Speakers |
| Data Sheet: | 1314 |
| Description: | SPEAKER - 3 DIAMETER - 4 OHM 3 W |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | Adafruit Industries LLC |
| Product Category | Speakers |
| Type | General Purpose |
| Shape | Oval, Rectangular Frame |
| Series | - |
| Impedance | 4 Ohms |
| Technology | - |
| Part Status | Active |
| Power - Max | 3W |
| Termination | Wire Leads |
| Size / Dimension | 3.071" L x 3.071" W (78.00mm x 78.00mm) |
| Height - Seated (Max) | 1.000" (25.40mm) |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $1.95 | $1.91 | $1.87 |