ASPI-M3015-2R2M-T
Manufacturers: Abracon LLC.
Product Category: Fixed Inductors
Data Sheet: ASPI-M3015-2R2M-T
Description: FIXED IND 2.2UH 2.4A 85MOHM
Type -
Series ASPI-M
Ratings -
Features -
Q @ Freq -
Packaging Digi-Reel®
Shielding Unshielded
Tolerance -
Inductance 2.2µH
Part Status Active
Mounting Type Surface Mount
Package / Case Nonstandard, 2 Lead
Material - Core -
Size / Dimension 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
DC Resistance (DCR) -
Current - Saturation -
Height - Seated (Max) 0.059" (1.50mm)
Operating Temperature -
Supplier Device Package -
Frequency - Self Resonant -
Inductance Frequency - Test 100kHz