| Manufacturers: | Abracon LLC. |
|---|---|
| Product Category: | RF Antennas |
| Data Sheet: | APAKN1304-S5517-T |
| Description: | RF ANT 5GHZ CER PATCH SOLDER SMD |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | Abracon LLC. |
| Product Category | RF Antennas |
| Gain | 6dBi |
| VSWR | - |
| Series | - |
| Features | - |
| Part Status | Active |
| Return Loss | -10dB |
| Termination | Solder |
| Antenna Type | Ceramic Patch |
| Applications | Galileo, GLONASS, GNSS, GPS |
| Height (Max) | 0.157" (4.00mm) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Frequency Group | SHF (f > 4GHz) |
| Frequency Range | 5.15GHz ~ 5.885GHz |
| Number of Bands | 1 |
| Ingress Protection | - |
| RF Family/Standard | Navigation |
| Frequency (Center/Band) | 5GHz |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $7.22 | $7.08 | $6.93 |