| Manufacturers: | Abracon LLC. |
|---|---|
| Product Category: | RF Antennas |
| Data Sheet: | APAKM3513-SGL2 |
| Description: | RF ANT GPS L1+L2 STACK PATCH |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | Abracon LLC. |
| Product Category | RF Antennas |
| Gain | 1.2dBi, 3.1dBi |
| VSWR | 2 |
| Series | APAK |
| Features | - |
| Part Status | Active |
| Return Loss | - |
| Termination | Solder |
| Antenna Type | Ceramic Patch |
| Applications | GPS |
| Height (Max) | 0.531" (13.50mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Frequency Group | UHF (1GHz ~ 2GHz) |
| Frequency Range | 1.227GHz, 1.575GHz |
| Number of Bands | 2 |
| Ingress Protection | - |
| RF Family/Standard | Navigation |
| Frequency (Center/Band) | 1.227GHz, 1.575GHz |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $20.04 | $19.64 | $19.25 |