| Manufacturers: | Abracon LLC. |
|---|---|
| Product Category: | RF Antennas |
| Data Sheet: | AEACBK081014-M698 |
| Description: | RF ANT 2X2 4G/LTE SCRW MNT MIMO |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | Abracon LLC. |
| Product Category | RF Antennas |
| Gain | 2dBi, 2.5dBi |
| VSWR | 3 |
| Series | - |
| Features | - |
| Part Status | Active |
| Return Loss | - |
| Termination | Screw-Mount |
| Antenna Type | Dome |
| Applications | 4G, LTE |
| Height (Max) | 0.575" (14.60mm) |
| Mounting Type | - |
| Frequency Group | UHF (300MHz ~ 1GHz), UHF (2GHz ~ 3GHz) |
| Frequency Range | 698MHz ~ 960MHz, 1.71GHz ~ 2.69GHz |
| Number of Bands | 2 |
| Ingress Protection | IP67 |
| RF Family/Standard | Cellular |
| Frequency (Center/Band) | 829MHz, 2.2GHz |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $55.43 | $54.32 | $53.23 |