ABLS-13.560MHZ-10-R30-D-T
Manufacturers: Abracon LLC.
Product Category: Crystals
Data Sheet: ABLS-13.560MHZ-10-R30-D-T
Description: CRYSTAL 13.56MHZ 10PF SMD
RoHS status: RoHS Compliant
Attribute Attribute Value
Manufacturer Abracon LLC.
Product Category Crystals
Type MHz Crystal
Series ABLS
Ratings -
Frequency 13.56MHz
Packaging Digi-Reel®
Part Status Active
Mounting Type Surface Mount
Operating Mode Fundamental
Package / Case HC-49/US
Load Capacitance 10pF
Size / Dimension 0.449" L x 0.185" W (11.40mm x 4.70mm)
Frequency Stability ±50ppm
Frequency Tolerance ±50ppm
Height - Seated (Max) 0.165" (4.20mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 30 Ohms