H3AAS-1006M
Manufacturers: ASSMANN WSW Components
Product Category: Rectangular Cable Assemblies
Data Sheet: H3AAS-1006M
Description: IDC CBL - HHSC10S/AE10M/HHSC10S
RoHS status: RoHS Compliant
Attribute Attribute Value
Manufacturer ASSMANN WSW Components
Color Multiple, Ribbon
Usage -
Length 0.500' (152.40mm, 6.00")
Series -
Features -
Shielding Unshielded
Part Status Active
Pitch - Cable 0.050" (1.27mm)
Connector Type Socket to Socket
Contact Finish Tin
Number of Rows 2
Cable Termination IDC
Pitch - Connector 0.100" (2.54mm)