S1812-331J
Manufacturers: API Delevan Inc.
Product Category: Fixed Inductors
Data Sheet: S1812-331J
Description: FIXED IND 330NH 952MA 220 MOHM
RoHS status: RoHS Compliant
Attribute Attribute Value
Manufacturer API Delevan Inc.
Type -
Series S1812
Ratings -
Q @ Freq 40 @ 25MHz
Packaging Tape & Reel (TR)
Shielding Shielded
Tolerance ±5%
Inductance 330nH
Part Status Active
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Material - Core Iron
Size / Dimension 0.189" L x 0.134" W (4.80mm x 3.40mm)
DC Resistance (DCR) 220mOhm Max
Current - Saturation -
Current Rating (Amps) 952mA
Height - Seated (Max) 0.134" (3.40mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package 1812 (4532 Metric)
Frequency - Self Resonant 240MHz
Inductance Frequency - Test 25MHz