P3519-332K
Manufacturers: API Delevan Inc.
Product Category: Fixed Inductors
Data Sheet: P3519-332K
Description: FIXED IND 3.3UH 1.76A 100 MOHM
Type -
Series P3519
Ratings -
Features -
Q @ Freq -
Shielding Unshielded
Tolerance ±10%
Inductance 3.3µH
Part Status Active
Material - Core Ferrite
Size / Dimension 0.358" L x 0.190" W (9.09mm x 4.83mm)
DC Resistance (DCR) 100mOhm Max
Current - Saturation 2.38A
Current Rating (Amps) 1.76A
Height - Seated (Max) 0.185" (4.70mm)
Operating Temperature -55°C ~ 130°C
Supplier Device Package -
Frequency - Self Resonant -
Inductance Frequency - Test 10kHz