| Manufacturers: | API Delevan Inc. |
|---|---|
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Data Sheet: | HRSPD127-823M |
| Description: | FIXED IND 82UH 1.8A 166MOHM SMD |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | API Delevan Inc. |
| Product Category | Fixed Inductors |
| Type | - |
| Series | HRSPD127 |
| Ratings | - |
| Features | - |
| Q @ Freq | - |
| Packaging | Cut Tape (CT) |
| Shielding | Shielded |
| Tolerance | ±20% |
| Inductance | 82µH |
| Part Status | Active |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | Nonstandard |
| Material - Core | Ferrite |
| Size / Dimension | 0.475" L x 0.475" W (12.07mm x 12.07mm) |
| DC Resistance (DCR) | 166mOhm Max |
| Current - Saturation | 1.94A |
| Current Rating (Amps) | 1.8A |
| Height - Seated (Max) | 0.355" (9.02mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 130°C |
| Supplier Device Package | - |
| Frequency - Self Resonant | - |
| Inductance Frequency - Test | 100kHz |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $13.44 | $13.17 | $12.91 |