3094R-220KS
Manufacturers: API Delevan Inc.
Product Category: Fixed Inductors
Data Sheet: 3094R-220KS
Description: FIXED IND 22NH 1A 50 MOHM SMD
RoHS status: RoHS Compliant
Attribute Attribute Value
Manufacturer API Delevan Inc.
Type -
Series 3094R
Ratings -
Q @ Freq 60 @ 100MHz
Packaging Tape & Reel (TR)
Shielding Unshielded
Tolerance ±10%
Inductance 22nH
Part Status Active
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 2-SMD
Material - Core Iron
Size / Dimension 0.163" L x 0.133" W (4.14mm x 3.38mm)
DC Resistance (DCR) 50mOhm Max
Current - Saturation -
Current Rating (Amps) 1A
Height - Seated (Max) 0.140" (3.56mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Frequency - Self Resonant 1.3GHz
Inductance Frequency - Test 100MHz