| Manufacturers: | ABB Embedded Power |
|---|---|
| Product Category: | Power Line Filter Modules |
| Data Sheet: | FLT007A0-SRZ |
| Description: | LINE FILTER 75VDC 7A SMD |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | ABB Embedded Power |
| Product Category | Power Line Filter Modules |
| Series | FLT |
| Current | 7A |
| Approvals | CE, CSA, UL, VDE |
| Inductance | - |
| Filter Type | DC |
| Part Status | Active |
| Applications | General Purpose |
| Configuration | Two Stage |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Termination Style | SMD (SMT) Tab |
| Voltage - Rated AC | - |
| Voltage - Rated DC | 75V |
| Frequency - Operating | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $0.00 | $0.00 | $0.00 |