CP2-HSC055-4
Manufacturers: 3M
Product Category: Backplane Connectors - Housings
Data Sheet: CP2-HSC055-4
Description: CONN SHROUD 55POS PCB
RoHS status: RoHS Compliant
Attribute Attribute Value
Manufacturer 3M
Note Contacts Not Included
Color -
Pitch 0.079" (2.00mm)