| Manufacturers: | 3M |
|---|---|
| Product Category: | RFI and EMI - Shielding and Absorbing Materials |
| Data Sheet: | 5-CN3190-1-2R |
| Description: | RF EMI SHLDING SHEET 2"X1" 5PK |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | 3M |
| Product Category | RFI and EMI - Shielding and Absorbing Materials |
| Type | Shielding Sheet |
| Shape | Rectangular |
| Width | 1.000" (25.40mm) |
| Length | 2.000" (50.80mm) |
| Series | CN-3190 |
| Adhesive | Conductive, Single Sided |
| Material | Nickel-Copper (NI/CU) Polyester |
| Shelf Life | 60 Months |
| Part Status | Active |
| Shelf Life Start | Date of Manufacture |
| Thickness - Overall | 0.004" (0.11mm) |
| Operating Temperature | - |
| Storage/Refrigeration Temperature | 70°F (21°C) |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $13.64 | $13.37 | $13.10 |