| Manufacturers: | Thomas Research Products |
|---|---|
| Product Category: | LED Drivers |
| Data Sheet: | LED75WT5-038-C2000-D |
| Description: | LED DRIVER CC AC/DC 19-38V 2A |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | Thomas Research Products |
| Product Category | LED Drivers |
| Type | Constant Current |
| Series | LED-75W-T5 |
| Dimming | Analog |
| Ratings | IP20 |
| Features | OCP, OVP, SCP |
| Topology | AC DC Converter |
| Approvals | CE, cURus |
| Efficiency | 87% |
| Part Status | Obsolete |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Power (Watts) | 75W |
| Size / Dimension | 16.69" L x 1.18" W x 1.02" H (424.0mm x 30.0mm x 26.0mm) |
| Voltage - Output | 19 ~ 38V |
| Number of Outputs | 1 |
| Termination Style | Terminal Block |
| Operating Temperature | - |
| Voltage - Input (Max) | 305VAC |
| Voltage - Input (Min) | 90VAC |
| Current - Output (Max) | 2A |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $0.00 | $0.00 | $0.00 |