| Manufacturers: | Schmartboard, Inc. |
|---|---|
| Product Category: | Prototype Boards Perforated |
| Data Sheet: | 201-0106-01 |
| Description: | T.H. RGB 15 PINS CONNECTOR 0.5" |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | Schmartboard, Inc. |
| Product Category | Prototype Boards Perforated |
| Pitch | - |
| Series | - |
| Plating | Non-Plated Through Hole (NPTH) |
| Material | - |
| Part Status | Active |
| Edge Contacts | - |
| Hole Diameter | 0.038" (0.97mm) |
| Board Thickness | - |
| Circuit Pattern | Pad Per Hole (Round) |
| Proto Board Type | Breadboard, General Purpose |
| Size / Dimension | 2.00" L x 0.50" W (50.8mm x 12.7mm) |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $2.50 | $2.45 | $2.40 |