| Manufacturers: | Renesas Electronics America Inc. |
|---|---|
| Product Category: | PMIC - Power Management - Specialized |
| Data Sheet: | ISL97645AIRZ |
| Description: | IC REG BOOST VON VCOM 24-QFN |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | Renesas Electronics America Inc. |
| Product Category | PMIC - Power Management - Specialized |
| Series | - |
| Packaging | Tube |
| Part Status | Active |
| Applications | LCD Monitor, Notebook Display |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 24-VFQFN Exposed Pad |
| Base Part Number | ISL97645 |
| Current - Supply | 1mA |
| Voltage - Supply | 2.7V ~ 5.5V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Supplier Device Package | 24-QFN-EP (4x4) |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $2.76 | $2.70 | $2.65 |