| Manufacturers: | PanaVise |
|---|---|
| Product Category: | Battery Chargers |
| Data Sheet: | 15953 |
| Description: | BATT CHRGR USB AUTO ADAPTER 2.1A |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | PanaVise |
| Product Category | Battery Chargers |
| Type | USB Auto Adapter |
| Series | - |
| Weight | - |
| Features | LED Indicator |
| Approvals | - |
| Charge Time | - |
| Part Status | Obsolete |
| Power - Max | - |
| Mounting Type | Auto Socket |
| Number of Cells | 1 |
| Voltage - Input | 12V |
| Size / Dimension | - |
| Battery Cell Size | - |
| Battery Chemistry | Mobile Devices |
| Termination Style | USB A Receptacle |
| Voltage - Nominal | - |
| Charge Current - Max | 2.1A |
| Operating Temperature | - |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $0.00 | $0.00 | $0.00 |