| Manufacturers: | NMB Technologies Corporation |
|---|---|
| Product Category: | DC Brushless Fans (BLDC) |
| Data Sheet: | 09225KA-24P-ET-00 |
| Description: | FAN 24VDC 92X25MM 3WR |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | NMB Technologies Corporation |
| Product Category | DC Brushless Fans (BLDC) |
| RPM | 3600 RPM |
| Noise | 44.5 dB |
| Width | 25.00mm |
| Series | - |
| Weight | 0.209 lb (94.8 g) |
| Air Flow | 61.8 CFM (1.73m³/min) |
| Fan Type | Tubeaxial |
| Features | Speed Sensor (Tach) |
| Approvals | CE, CSA, UL, VDE |
| Part Status | Active |
| Termination | 3 Wire Leads |
| Bearing Type | Ball |
| Power (Watts) | 4.80W |
| Voltage Range | 10 ~ 25VDC |
| Static Pressure | - |
| Voltage - Rated | 24VDC |
| Lifetime @ Temp. | 100000 Hrs @ 25°C |
| Material - Blade | Plastic |
| Material - Frame | Plastic |
| Size / Dimension | Square - 92mm L x 92mm H |
| Ingress Protection | - |
| Current Rating (Amps) | - |
| Operating Temperature | 14 ~ 122°F (-10 ~ 50°C) |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $8.47 | $8.30 | $8.13 |