| Manufacturers: | Kyocera International, Inc. |
|---|---|
| Product Category: | Display Modules - LCD, OLED, Graphic |
| Data Sheet: | F-51320GNB-LW-AEN |
| Description: | LCD GRAPH MOD 128X64 COG WHT LED |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | Kyocera International, Inc. |
| Product Category | Display Modules - LCD, OLED, Graphic |
| Series | - |
| Dot Size | 0.48mm W x 0.48mm H |
| Backlight | LED - White |
| Dot Pitch | 0.50mm W x 0.50mm H |
| Interface | Parallel, 8-Bit |
| Dot Pixels | 128 x 64 |
| Part Status | Last Time Buy |
| Touchscreen | - |
| Display Mode | Transmissive |
| Display Type | STN - Super-Twisted Nematic |
| Viewing Area | 66.80mm W x 35.50mm H |
| Graphics Color | White |
| Background Color | Blue |
| Diagonal Screen Size | - |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $21.11 | $20.69 | $20.27 |