| Manufacturers: | Infineon Technologies |
|---|---|
| Product Category: | RF Amplifiers |
| Data Sheet: | BGA771L16E6327XTSA1 |
| Description: | IC AMP UMTS 800MHZ 900MHZ TSLP16 |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | Infineon Technologies |
| Product Category | RF Amplifiers |
| Gain | 16.1dB |
| P1dB | -6dBm |
| Series | - |
| RF Type | UMTS |
| Frequency | 800MHz, 900MHz, 1.8GHz, 1.9GHz, 2.1GHz |
| Packaging | Digi-ReelĀ® |
| Part Status | Obsolete |
| Noise Figure | 1.1dB |
| Package / Case | 16-XFQFN Exposed Pad |
| Test Frequency | - |
| Current - Supply | 3.4mA |
| Voltage - Supply | 2.7V ~ 3V |
| Supplier Device Package | TSLP-16-1 |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $0.00 | $0.00 | $0.00 |