| Manufacturers: | IQD Frequency Products |
|---|---|
| Product Category: | Crystals |
| Data Sheet: | LFXTAL015822REEL |
| Description: | CRYSTAL 32.7680KHZ 6PF SMD |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | IQD Frequency Products |
| Product Category | Crystals |
| Type | kHz Crystal (Tuning Fork) |
| Series | 90SMX |
| Ratings | - |
| Frequency | 32.768kHz |
| Packaging | Cut Tape (CT) |
| Part Status | Discontinued at Digi-Key |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Operating Mode | Fundamental |
| Package / Case | 4-SOJ, 2.29mm pitch |
| Load Capacitance | 6pF |
| Size / Dimension | 0.410" L x 0.160" W (10.41mm x 4.06mm) |
| Frequency Stability | - |
| Frequency Tolerance | ±20ppm |
| Height - Seated (Max) | 0.140" (3.56mm) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 50 kOhms |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $1.19 | $1.17 | $1.14 |