| Manufacturers: | ECS Inc. |
|---|---|
| Product Category: | SAW Filters |
| Data Sheet: | ECS-DSF400.0A-51-TR |
| Description: | FILTER SAW 400MHZ 8SMD |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | ECS Inc. |
| Product Category | SAW Filters |
| Series | - |
| Ratings | - |
| Bandwidth | - |
| Packaging | Digi-ReelĀ® |
| Part Status | Obsolete |
| Applications | Cellular, GSM |
| Height (Max) | 0.059" (1.50mm) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Insertion Loss | 6dB |
| Package / Case | 8-SMD, No Lead |
| Size / Dimension | 0.197" L x 0.197" W (5.00mm x 5.00mm) |
| Frequency - Center | 400MHz |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $0.00 | $0.00 | $0.00 |