| Manufacturers: | Cree Wolfspeed |
|---|---|
| Product Category: | RF Amplifiers |
| Data Sheet: | CMPA5259025F-AMP |
| Description: | AMPLIFIER, 5.2-5.9GHZ, GAN MMIC |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | Cree Wolfspeed |
| Product Category | RF Amplifiers |
| Gain | 32.2dB |
| P1dB | - |
| Series | - |
| RF Type | Radar |
| Frequency | 5.2GHz ~ 5.9GHz |
| Part Status | Active |
| Noise Figure | - |
| Package / Case | 440219 |
| Test Frequency | 5.9GHz |
| Current - Supply | - |
| Voltage - Supply | 28V |
| Supplier Device Package | 440219 |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $1,041.00 | $1,020.18 | $999.78 |