| Manufacturers: | Ampleon USA Inc. |
|---|---|
| Product Category: | Transistors - FETs, MOSFETs - RF |
| Data Sheet: | BLP10H603Z |
| Description: | RF FET LDMOS 104V 22DB 12VDFN |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | Ampleon USA Inc. |
| Product Category | Transistors - FETs, MOSFETs - RF |
| Gain | 22.8dB |
| Series | - |
| Frequency | 860MHz |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Part Status | Active |
| Noise Figure | - |
| Current - Test | 15mA |
| Package / Case | 12-VDFN Exposed Pad |
| Power - Output | 2.5W |
| Voltage - Test | 50V |
| Transistor Type | LDMOS |
| Voltage - Rated | 104V |
| Current Rating (Amps) | - |
| Supplier Device Package | 12-HVSON (6x5) |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $12.87 | $12.61 | $12.36 |