| Manufacturers: | Ampleon USA Inc. |
|---|---|
| Product Category: | Transistors - FETs, MOSFETs - RF |
| Data Sheet: | BLF6G27LS-40P,112 |
| Description: | RF FET LDMOS 65V 17DB SOT1121B |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | Ampleon USA Inc. |
| Product Category | Transistors - FETs, MOSFETs - RF |
| Gain | 17.5dB |
| Series | - |
| Frequency | 2.5GHz ~ 2.7GHz |
| Packaging | Tray |
| Part Status | Active |
| Noise Figure | - |
| Current - Test | 450mA |
| Package / Case | SOT-1121B |
| Power - Output | 12W |
| Voltage - Test | 28V |
| Transistor Type | LDMOS (Dual), Common Source |
| Voltage - Rated | 65V |
| Base Part Number | BLF6G27 |
| Current Rating (Amps) | - |
| Supplier Device Package | LDMOST |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $81.28 | $79.65 | $78.06 |