| Manufacturers: | Ampleon USA Inc. |
|---|---|
| Product Category: | Transistors - FETs, MOSFETs - RF |
| Data Sheet: | BLC9G20XS-400AVT |
| Description: | RF FET LDMOS 65V 16.2DB SOT12587 |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | Ampleon USA Inc. |
| Product Category | Transistors - FETs, MOSFETs - RF |
| Gain | 16.2dB |
| Series | - |
| Frequency | 1.81GHz ~ 1.88GHz |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Part Status | Active |
| Noise Figure | - |
| Current - Test | 800mA |
| Package / Case | SOT-1258-7 |
| Power - Output | 570W |
| Voltage - Test | 32V |
| Transistor Type | LDMOS (Dual), Common Source |
| Voltage - Rated | 65V |
| Current Rating (Amps) | - |
| Supplier Device Package | SOT-1258-7 |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $128.35 | $125.78 | $123.27 |